RUN FLAT REHVID (MOBIILREHVID), KUIDAS NEED TÖÖTAVAD

Run-flat- ehk mobiilrehv võimaldab autol õhust tühjenenud rehviga edasi liikuda, tänu sellele on Teil võimalik jõuda autoteenindusse või turvalisel, kõval teekattel katkine rehv välja vahetada.

Samas ei saa antud rehviga lõpmata kaua sõita. Kontrollige tootja spetsifikatsiooni, selgitamaks, kui kaua ja kui kaugele võib taolise run flat-rehviga sõita. Bridgestone run flat rehviga võib jätkata stabiilset ja mugavat sõitu veel vähemalt 80 km kiirusega 80 km/h pärast rehvi lõhkemist, isegi kui rehvirõhk langeb alla nulli.

 

KUIDAS RUN FLAT REHVID TÖÖTAVAD?

On olemas kaks põhilist run flat rehvitüüpi: tugirõngata ja tugirõngaga run flat-rehvid. Tugirõngata run flat-rehvid on enamjaolt tugevdatud külgäärtega, mis jätkavad sõiduki tugistamist õhust tühjenenud rehvi korral. Nimetatud konstruktsioon võimaldab pärast rehvi lõhkemist läbida rehvitootja määratud kiirusel vahemaa, mille on määranud rehvitootja.  

Tugirõngaga run flat -rehvid

Tugirõngaga run-flat rehvide puhul kasutatakse – nagu nimetusest tuleneb – kõvast kummist või mõnest muust materjalist tugirõngast, mis laseb sõitu jätkata isegi tühja rehviga. Kuna run flat-rehvid võimaldavad sõitu jätkata ka tühja rehviga, siis võib taolisi rehve kasutada ainult sõidukitel, millel on rehvirõhu kontrollsüsteem (TPMS/ Tire Pressure Monitoring System). TPMS hoiatab sõidukijuhti koheselt rehvirõhu langemisest. Ilma TPMS-süsteemita võite mitte märgata, et sõidate tühja rehviga.

RUN FLAT REHVIDE EELISED

Lõhkenud/tühja rehvi pole tarvis vahetada ohtlikes või ebamugavates tingimustes. Tegemist on vast kõige olulisema run flat-rehvide eelisega, mistarvis run flat-rehvid üleüldse loodi. Tavarehvide kahjustuste korral tuleb rehv jalamaid välja vahetada või sõiduk evakuaatoriga minema toimetada.

Rehvi lõhkemisel on run flat-rehvid tavarehvidest tunduvalt stabiilsemad. Run flat rehvid loodigi just seepärast, et sõiduk võiks sõitu jätkata isegi tühja rehviga.

Turvalisus on sõidukiomanikele ülimalt oluline, seepärast muutuvad run flat-rehvid üha populaarsemateks. Kuna run flat-rehvid eeldavad TPMS-tehnoloogia kasutamist, siis on vaid aja küsimus, millal see saab uutel sõidukitel normiks.