Kuidas oma auto talvekorterisse panekuks ette valmistada?

Kabrioleti omaniku jaoks tähendab talvehooaeg seda, et autot ei kasutata mitu kuud. Lumi, vihm, tugev tuul ja külm ilm ei käi ju kuidagi kokku stiilse, lahtise katusega sõiduga. Samamoodi peavad oma sõidukitega mõneks ajaks hüvasti jätma veteranautode ja vanade autode või matkaautode omanikud. Kuid jätta auto garaaži luku taha korraliku talvise ettevalmistuseta on tõsine viga. Kahjuks juhtub seda väga sageli. Kuidas valmistada oma auto korralikult ette talveks garaažis nii, et kevadel taas hõlpsalt teedele pääseda? Vaatame järgi.

Loomulikult sõltub talviseks seisuperioodiks ettevalmistamine auto liigist. Kuid on mõned põhireeglid, mida iga sõidukiomanik peaks silmas pidama, et auto talvel kahjustada ei saaks.

Enne talvekorterisse paigutamist pange paagid täis

Esimene reegel on täis kütusepaak. Tühjadesse kütusepaakidesse, mida ei ole kasutatud mõnda aega, võib kondenseeruda niiskus, mis põhjustab roostetamist. Just sellepärast on äärmiselt oluline kütusepaak täiesti täis panna. Võite proovida lisada ka kütuse stabilisaatorit. See lisand takistab kütuse vananemist ning samuti seob vett, mida võib kütuses leiduda. Ühtlasi aitab stabilisaator kütusepaaki paremini kaitsta.

Samuti tasub täita kõik muud paagid vedelikega, mis on vajalikud auto tõrgeteta töötamiseks. Pärast suvehooaega peab vahetama mootoriõli, et kasutatud õli ei kahjustaks mootorit ega tekitaks roostet. Kabriolettide puhul on eriti oluline hoolt kanda katuse hüdraulikasüsteemis kasutatava vedeliku eest.

Talvine hoiustamine ja kabrioleti katus

Katus on auto osa, mis vajab enne auto talvekorterisse panekut sobivat ettevalmistust. Kabrioleti pehme katus tuleb põhjalikult puhastada ja kuivatada, et see ei muutuks niiskeks mitmekuise külmas garaažis hoiustamise tulemusel. Talvel peaks katus olema üles tõstetud. Seda oleks siiski hea vahetevahel avada, et vältida kevadel võimalikke probleeme katuse kasutamisel. Kabrioleti katuse pinnal on soovitatav kasutada tolmuvastaseid spreisid ning kangast valmistatud katuste kaitseks ka impregneerivaid vahendeid.

Vahatamine enne talvist hoiustamist

Kõik autod, mida kavatsetakse kogu talve garaažis hoida, tuleks pärast suvehooaega põhjalikult pesta ja vahatada. Sel juhul võite olla kindel, et värv ei tuhmu ning kogu mustus tuleb maha hõlpsalt ja nühkimata.

Tihendid ja talvine hoiustamine

Erilist tähelepanu tuleks pöörata tihenditele – nii uksetihenditele kui ka tagaluugi tihenditele. Tihendid tuleks nõuetekohaselt kokku määrida selleks otstarbeks välja töötatud ja silikooni sisaldava vahendiga, et nad ei külmuks autokere külge. Pidage meeles, et enne toote pealekandmist tuleb tihendid pesta ja seejärel hoolikalt kuivatada.

Kuidas on lood rehvidega üle talve hoiustamisel?

Veel üks element, mida tuleks kontrollida, on rehvid. Kui nende eest õigel viisil hoolt kanda, võib see kaitsta rehve deformeerumise eest. Kõige olulisem on kontrollida, kas rehvides on sobiv rõhk. Rehvide deformeerumise vältimiseks tasub aegajalt autot liigutada, et survepunkt muutuks. Kõige tõhusam meetod rehvide deformeerumise vältimiseks on siiski kasutada spetsiaalseid pukke.

Käivitage autot garaažis

Iga paari nädala järel on hea garaaž üle vaadata, käivitada auto ja lasta mootoril töötada. Selleks kulub teil muidugi natukene aega. Kui selle tegevusega soovitakse kaitsta kõiki osi, peab mootor saavutama oma õige töötemperatuuri. Auto käivitamine on kasulik ka akule, mis võib hakata talve jooksul tühjenema. Autot käivitades peate samas silmas pidama ka enda turvalisust – tagage nõuetekohane ventilatsioon ja väljapääs auto heitgaasidele.

Talvekorterisse pandud auto võib katta sobiva kattega, mis kaitseb sõidukit koguneva tolmu eest. Kate peaks olema kerge ja hingavast materjalist, et selle alla ei koguneks niiskust. Teie auto on nüüd talviseks seisuperioodiks täiesti valmis!