Kõik, mida on vaja teada talviste klaasipesuvedelike kohta

Auto vedelike tasemete kontrollimine on äärmiselt oluline. Kütus, jahutusvedelik ja mootoriõli on hädavajalikud sõiduki korralikuks toimimiseks. Kuid sageli me ei taju klaasipesuvedeliku tähtsust. Tuleb märkida, et selle õige tase suurendab kindlasti sõiduohutust ja pakub sõidumugavust. Kui pöörame tähelepanu vedeliku tasemele paagis, peaksime muret tundma ka vedeliku kvaliteedi pärast ning seda eelkõige talvel.

Aastaajast ja ilmastikuoludest olenemata kuulub klaasipesuvedelik iga auto kohustusliku varustuse hulka. Suvine ja talvine klaasipesuvedelik erinevad teineteisest oluliselt. Soojadel suvekuudel tekitavad kõige rohkem muret tolm ja putukad aknaklaasil. Talvel on klaasipesuvedelikul aga palju olulisem roll.

Klaasipesuvedelik ja ohutus

Pori, sool ja madal temperatuur võivad muuta autoklaasi kiiresti määrdunuks ja plekiliseks ning see vähendab nähtavust juhi jaoks. Juht ei pruugi sel juhul märgata teel toimuvat ning see suurendab kindlasti ohtlike olukordade tekkimise tõenäosust. Klaasipesuvedelik võib seega aidata sõidukijuhil vältida kokkupõrget või kontrolli kaotamist sõiduki üle, mis võib juhtuda, kui ta märkab teel olevat takistust liiga hilja.

Talvise klaasipesuvedeliku kasutuselevõtt

Külmakraadid peaksid andma sõidukijuhtidele märku, et aeg on võtta kasutusele talvine klaasipesuvedelik. Suvist klaasipesuvedelikku ei tohiks talvel kasutada, sest see võib külmuda. Kui klaasipesuvedelik külmub, on klaasi puhastamine täiesti võimatu. Kogu süsteemi ülessulatamine võib aga isegi soojas garaažis võtta mitu tundi. Selline ajakulu on mõttetu, kui selle vältimiseks on olemas üsna lihtne lahendus. Samuti ei tohiks suvist klaasipesuvedelikku segada talvisega. Suvine klaasipesuvedelik ei ole külmumiskindel, mistõttu see vähendab ka talvise klaasipesuvedeliku tõhusust.

Talvise klaasipesuvedeliku valimisel tasuks eelkõige jälgida pakendil märgitut. Kõige olulisem on teave, et vedeliku külmumistemperatuur on -20°C.

Talvise klaasipesuvedeliku puhul on oluline ka lõhn

Talvise klaasipesuvedeliku omadused saavutatakse sellega, et vedeliku koostisse kuulub väga tugeva lõhnaga etanool. Enamik tootjaid püüavad seda lõhna erinevate koostisosadega varjata, et lõhn ei häiriks salongis viibijaid. Talvise klaasipesuvedeliku valimisel peaksime pöörama tähelepanu selle lõhnale, sest juhile ebameeldiv lõhn ei lase tal maksimaalselt teele keskenduda.

Talviste klaasipesuvedelike kvaliteet

Veel hiljuti kuulus talviste klaasipesuvedelike koostisse ohtlik metanool. Praegugi on mõne vedeliku pakendil hoiatus, mis viitab ohtlikule mõjule, mis võib esineda näiteks vedeliku kokkupuutel nahaga või aurude sissehingamisel. Lisaks võivad need tuhmistada auto värvi või isegi kahjustada klaasipuhasteid. Kuna klaasipesuvedelikke käsitlevaid norme on muudetud suhteliselt hiljuti, ei tasu valida soodsaimat turul kättesaadavat toodet. Hinnast lähtumise asemel tuleks pöörata tähelepanu klaasipesuvedeliku kvaliteedile. Kõige parem on valida need klaasipesuvedelikud, millele on antud positiivne hinnang.

Kodus valmistatud klaasipesuvedelik – kas asi on seda väärt?

Internetist leiab hulgaliselt juhiseid selle kohta, kuidas valmistada talvist klaasipesuvedelikku. Kuid kodus valmistatud ning kontrollimata ja heakskiitmata klaasipesuvedelik võib kahjustada nii auto seisukorda kui ka juhi heaolu sõidu ajal. Seega ei maksa seda riski võtta.