Viimased uudised

LISAINFORMATSIOON
Jan 6, 2019

Kuidas vältida talvel probleeme kesklukustusega?

Talv on sõidukiomanike jaoks aega ja vaeva nõudev aeg. Kohustuslik rehvivahetus, ettevaatlik sõitmine karmides oludes, igahommikune lume kühveldamine ning erinevad tõrked, mida eriti sageli tuleb ette just talvel – selline näeb välja paljude sõidukijuhtide argipäev. Just sellepärast peab juht suutma toime tulla erinevate probleemidega, mis võivad talvel esineda. Allpool leiate mõned nõuanded, kuidas vältida üht kõige sagedasemat ja keerulisemat olukorda – tõrkeid kesklukustussüsteemi töös.

LISAINFORMATSIOON
Dec 31, 2018

Kuidas oma auto talvekorterisse panekuks ette valmistada?

Kabrioleti omaniku jaoks tähendab talvehooaeg seda, et autot ei kasutata mitu kuud. Lumi, vihm, tugev tuul ja külm ilm ei käi ju kuidagi kokku stiilse, lahtise katusega sõiduga. Samamoodi peavad oma sõidukitega mõneks ajaks hüvasti jätma veteranautode ja vanade autode või matkaautode omanikud. Kuid jätta auto garaaži luku taha korraliku talvise ettevalmistuseta on tõsine viga. Kahjuks juhtub seda väga sageli. Kuidas valmistada oma auto korralikult ette talveks garaažis nii, et kevadel taas hõlpsalt teedele pääseda? Vaatame järgi.

LISAINFORMATSIOON
Dec 3, 2018

Kuidas toimida, kui auto lukk on jäätunud?

Auto korralik hooldamine ei ole lihtne ülesanne. See on eriti keeruline talvel ja selleks on vaja omajagu kannatust. Üks kõige levinumaid probleeme, millega autojuhid on talvel hädas – mõnikord suisa iga päev –, on jäätunud lukumehhanism.

LISAINFORMATSIOON
Nov 20, 2018

Kõik, mida on vaja teada talviste klaasipesuvedelike kohta

Auto vedelike tasemete kontrollimine on äärmiselt oluline. Kütus, jahutusvedelik ja mootoriõli on hädavajalikud sõiduki korralikuks toimimiseks. Kuid sageli me ei taju klaasipesuvedeliku tähtsust. Tuleb märkida, et selle õige tase suurendab kindlasti sõiduohutust ja pakub sõidumugavust. Kui pöörame tähelepanu vedeliku tasemele paagis, peaksime muret tundma ka vedeliku kvaliteedi pärast ning seda eelkõige talvel.

LISAINFORMATSIOON
Feb 13, 2018

RUN FLAT REHVID (MOBIILREHVID), KUIDAS NEED TÖÖTAVAD

Run-flat- ehk mobiilrehv võimaldab autol õhust tühjenenud rehviga edasi liikuda, tänu sellele on Teil võimalik jõuda autoteenindusse või turvalisel, kõval teekattel katkine rehv välja vahetada.

LISAINFORMATSIOON
Feb 12, 2018

Rehvide rotatsioon

Rehvide rotatsioon (ümberpaigutamine) on lihtne viis sõiduki rehvide kasutusea pikendamiseks. Mis on rehvide rotatsioon? Kuidas seda paremini teha? Kontrolli!

LISAINFORMATSIOON
Feb 11, 2018

REHVIMUSTRI KULUMINE JA SELLE PÕHJUSED

Samuti kui igaühe sõiduk ja sõidustiil, pole ka kõik rehvid ühesugused, sestap võivad mingi aja jooksul ära kuluda.

LISAINFORMATSIOON
Oct 10, 2017

SOOVITUSED OHUTUKS LIIKLEMISEKS TALVEL

Kas oskate talviste ilmadega sõita? Sõidukijuht peab igal aastal oma talvesõiduoskusi värskendama ning lähtuma allolevatest lihtsatest sõidunippidest.

LISAINFORMATSIOON
Oct 8, 2017

TALVEREHVID

Rehvivahetus on üks olulisemaid liiklusohutust tagavaid toiminguid. Aastaringsetest rehvidest võib eksteermsetes ilmastikuoludes mitte abi olla – pole olemas kõikvõimsaid rehve, mis tagaksid ühtviisi turvalise sõidu nii käreda külma (-20 °) kui ka plusstemperatuuriga (7°). Seepärast tuleb sügise lõppedes alla panna talverehvid.

LISAINFORMATSIOON
Oct 7, 2017

5 SOOVITUST REHVISOORITUSE MAKSIMAALSEKS ÄRAKASUTAMISEKS

Rehvi kasutusiga sõltub suuresti rehvirõhust. Õige rehvirõhk tagab rehvi tõhusa ning ette nähtud töötamise. Nii alarõhk kui ka ülerõhk põhjustavad ühtviisi rehvi kiiremat kulumist, samuti mõjutavad negatiivselt sõiduki pidamist ning suurendavad kütusekulu.

LISAINFORMATSIOON
Oct 4, 2017

Mis on TPMS?

Rehvirõhu kontrollsüsteem TPMS (Tire Pressure Monitoring System) on ette nähtud, hoiatamks Teid tühjade rehvide eest, mis võib liiklusohtlikke olukordi.

LISAINFORMATSIOON
Oct 2, 2017

KUIDAS REHVE VAHETADA?

Iga autojuht peab oskama rehve välja vahetada. Ärge lootke, et hädaolukorras saate üksnes mobiiltelefoniga hakkama, võib juhtuda, et see on tühi või ei ole levis või see on lihtsalt koju unustatud. Rehv võib suvalises kohas katki minna, ent mobiiltelefonist pole katkise rehvi vahetamisel abi.

LISAINFORMATSIOON